Zgierski Serwis Informacyjny
Forum

Szukaj
Szukaj
Nawigacja
Strona Główna
Zgierz-wizytówka miasta
Warto zobaczyć
Zgierz-Galeria zdjęć
Urząd Miasta Zgierza
Zgierz-Edukacja
Z prasy - Express Ilustrowany
Z prasy - POLSKA Dziennik Łódzki
Z prasy - Gazeta Łódzka
Z prasy - Tygodnik Zgierski
Z prasy - Gazeta bez Cenzury
Wiersze o Zgierzu
Zgierski jeż
Zgierskie VIP-y
Zgierz-Gastronomia
Zgierz-Hotele
Zgierz-Kultura
Zgierz-Parafie
mapa Zgierza
Galeria-losowe zdjęcia
CS PL
CS PL
CS PL
CS PL
CS PL
CS PL
CS PL
CS PL
CS PL
CS PL
CS PL

Ostatnie Artykuły
Demokraci
Karuzela kadrowa
Z dala od polityki
Komunikacja miejska ...
Zgierz. Nerwy w zaje...
sonda-SM
sonda
sonda-Dyzma
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 431
Najnowszy Użytkownik: pivnjincyx
pogoda dla Zgierza
Katalogi
katalog stron
Cyberek
Katalog stron - linki bezpośrednie
Katalog stron MOBI
Katalog stron www
Katalog Serwisów Internetowych
Katalog Serwisów Internetowych
Otwarty Katalog Stron
Walcz ze spamem! Kliknij tutaj!
Witamy
PEŁEN DOSTĘP DLA ZAREJESTROWANYCH Zgierska apokalipsa **   Osiągnięcia Iwony Wieczorek **   Wakacje w Zgierzu**   Zakompleksiona pani doktor**  
plagiat
Plagiat Agnieszki Luksztejdt

Podobno najbardziej lubimy to, co już znamy. Być może z takiego założenia wyszła Agnieszka Luksztejdt, kandydatka na prezydenta Zgierza z SLD, która na łamach „Tygodnika Zgierskiego” w Nr 39 z dnia 24 września 2014 r., wydawanego przez SLD, w artykule „Na ostatnią chwilę…” postanowiła posiłkować się tekstem „Ocena prezydentury Iwony Wieczorek – czyli król jest nagi” Koalicji Obywatelskiej, zamieszczonym w gazecie „Ale Zgierz” Nr2/2013/4, a także w Zgierskim Serwisie Informacyjnym w dniu 21 marca 2013 r.

Problem w tym, że ten intelektualny posiłek był bardzo obfity. Całe obszerne fragmenty naszego artykułu zostały dosłownie „zerznięte”, a pozostały tekst jest połączeniem przejętych fragmentów naszego artykułu z nowo napisanym tekstem. Wypociny Agnieszki Luksztejdt są po prostu plagiatem naszego artykułu. Chcemy przypomnieć, że plagiat jest to naruszenie praw autorskich, polegające na przywłaszczeniu sobie całości lub jego części, co stanowi naruszenie zarówno osobistych, jak i majątkowych praw autora.
Koalicja Obywatelska oczekuje wyjaśnień od Agnieszki Luksztejdt w powyższej sprawie, a także przeprosin na łamach „Tygodnika Zgierskiego” i gazety „Ale Zgierz”. W przeciwnym przypadku nie wykluczamy wejście na drogę prawną.

Zastanawiająca w tej sprawie jest naiwność i kompromitacja kandydatki na prezydenta Zgierza z ramienia SLD. Myślała ona, że nikt nie zauważy jej plagiatu. W jednej sprawie jesteśmy mile zaskoczeni – to jej bezkompromisowością w krytyce prezydent Zgierza Iwony Wieczorek. Jest to wielkie zaskoczenie, gdyż dotąd ze strony SLD (koalicjanta pani prezydent) nie było takiego ataku na nią.
Zachodzi obawa, że gdyby Agnieszka Luksztejdt została prezydentem Zgierza to też mogłaby dalej popełniać plagiaty, czerpiąc rozwiązania przez innych wymyślone. Jeśli byłyby to rozwiązania, zaczerpnięte z naszego programu wyborczego, to nie byłoby tak źle. Gorzej gdyby ona wzorowała się na rozwiązaniach Iwony Wieczorek i koalicji ją wspierającej, czyli SLD, PiS, PSL oraz Klubu Sokoła.

W opublikowanym artykule, kandydatka SLD na prezydenta Zgierza i jednocześnie przewodnicząca Zarządu Miejskiego twierdzi, że SLD przygotowało bardzo dobry i solidny program, dzięki któremu Zgierz wynurzy się z czeluści i popłynie w dobrym kierunku. Z dotychczasowych jej działań wynika zupełnie coś przeciwnego. Otóż już na początku swojej kampanii prezydenckiej Agnieszka Luksztejdt zanurzyła się w czeluści plagiatu i „popłynęła” sama (a nie Zgierz), choć nie koniecznie we właściwym kierunku. Nie da się wykluczyć, że za sobą do czeluści może wciągnąć całe zgierskie SLD. Natomiast trzeba zgodzić się z jej wypowiedzią w audycji „Magiel Polityczny” w radiu EZG, że w tej kampanii będzie chciała tak działać, aby ludzie o niej usłyszeli. Po tym nikczemnym czynie czego ona dokonała, może być pewna, że o niej będzie głośno w Zgierzu.
Koalicja Obywatelska


adm dnia Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 1052 Czytań · Drukuj
miesok

adm dnia Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 644 Czytań · Drukuj
sokolII
Jerzy Sokół – jeździec bez głowy i twarzy (cz. II)


W części II omówiono osiągnięcia Jerzego Sokoła jako obecnego radnego Rady Miasta Zgierza, oraz dokonano krótkiego podsumowania jego dotychczasowej działalności.

Osiągnięcia Jerzego Sokoła jako radnego

Jerzy Sokół będąc radnym mógł zrobić dużo dobrego zarówno dla miasta, jak i jego mieszkańców. To Klub Sokoła był takim języczkiem u wagi. Bez głosów radnych tego klubu, żadna uchwała RMZ nie mogła być podjęta. Niestety ten radny całkowicie się skompromitował, chodząc na sznurku władz miasta. To Jerzy Sokół popierał w głosowaniu dalsze zadłużanie Zgierza, poprzez emisję obligacji na kwotę około 16 mln zł. Każdorazowo głosował za podwyżkami opłat i podatków dla mieszkańców. Nie przeciwstawił się skutecznie budowie spalarni odpadów niebezpiecznych w naszym mieście. Był przeciwny podjęciu uchwały, dotyczącej umożliwienia inicjatywy uchwałodawczej mieszkańcom miasta. Wykazał się brakiem własnego zdania. W miarę potrzeby dawał się szybko „zgrillować” władzom miasta. Nie reagował gdy jego ludzie byli zwalniani z UMZ, często niezgodnie z prawem.

adm dnia Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 1020 Czytań · Drukuj
zasługi
Czyje „zasługi”?

Zachęcony sugestią autorki publikacji pt.” Raport o stanie miasta” kolportowany na terenie Zgierza w kwietniu 2014 zapoznałem się z jego treścią.
Wbrew jednak jej zaleceniom rzetelnej informacji nie szukałem w danych dostarczonych przez autorkę. Rzetelnej informacji dostarczyła mi analiza wykonania budżetów lat 2010,2011, 2012 i 2013. Wykonanie budżetu za 2010 r analizowałem tylko dla celów porównawczych, jako że, realizowany on był w ponad 90% przez innego niż Iwona Wieczorek prezydenta.
Ogólnie stwierdzam, że artykuł ten jest napisany bardzo sugestywnie, tyle tylko, że opiera się na niepełnych, a czasami na nieprawdziwych danych.
Dla przykładu: W drugim wykresie dotyczącym wskaźnika zadłużenia wykres kończy się na dacie 22 października 2013. Gdyby obejmował cały 2013 r, tak jak wcześniej dla lat 2010-2012 musiała by w tym wskaźniku uwzględnić kwotę o 15 710 000 większą. Kwotę związaną z wydaniem obligacji gminnych, które są niczym innym niż swoistą formą kredytu.

adm dnia Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 844 Czytań · Drukuj
kamyczek
Kamyczek do ogródka.

O tym w swoich publikacjach Pani Prezydent nie wspomina. Chodzi o doraźną kontrolę gospodarki finansowej w Mieście Zgierzu w zakresie zadłużania jednostki samorządu terytorialnego. Kontrola dotyczyła także udzielania dotacji z budżetu Miasta na rzecz jednostek oświatowych..Kontrolę przeprowadziła Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi w dniach 23października a 16 grudnia2013 r. Protokół z tej kontroli podpisany został w dniu 10 lutego 2014r.
Zakres kontroli objął:
- sprawozdawczość budżetową,
- poprawności danych podawanych w wieloletnich prognozach finansowych w zakresie rozchodów z tytułu spłat kredytów,
- planowanie i wykonanie dochodów i wydatków budżetowych,
- dotacji dla jednostek systemu oświaty
Nie sposób odnieść się w jednym artykule do wykazanych w toku kontroli nieprawidłowości, dlatego w tym artykule zajmę się jedynie nieprawidłowościami w planowaniu dochodów i wydatków budżetowych .

adm dnia Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 747 Czytań · Drukuj
sokol

Jerzy Sokół – jeździec bez głowy i twarzy (cz. I)

W poprzedniej kadencji radni PiS ochrzcili Jerzego Sokoła przydomkiem „Jeździec bez głowy”. Wówczas ten przydomek mógł wydawać się obraźliwy, jednak z perspektywy czasu i w kontekście jego działalności w obecnej kadencji – zasłużył on sobie na bardziej dosadny przydomek: „Jeździec bez głowy i twarzy”. Obecnie Jerzy Sokół znowu chce zostać prezydentem Zgierza. Można zaapelować: „Uchroń nas, Panie przed Sokołem i jego ludźmi”!

Sokół przygotowuje się do tryumfalnego powrotu na urząd prezydenta

Jerzy Sokół w TV Centrum zapowiedział, że będzie startował w wyborach na urząd prezydenta Zgierza, bo ma obecnie dużo czasu. On z doświadczenia wie, że jakby został prezydentem, to też miałby dużo czasu na: pływanie, grę w tenisa, bankiety, przecinanie wstęg. Czarną pracę za niego wykonywałyby inne osoby. Jemu najwięcej czasu zajęłyby codzienne podróże z Kęblin do Zgierza i z powrotem do domu.

adm dnia Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 1108 Czytań · Drukuj
miesok
ANDRZEJ MIĘSOK - kandydatem na prezydenta Zgierza

W dniu 13 lutego 2014 r. środowiska i osoby wchodzące w skład Koalicji Obywatelskiej wyraziły wolę startu w tegorocznych wyborach samorządowych kierując się, przy zgłaszaniu kandydatów na radnych, zasadą bezpartyjności i niezależności. Zebrani w ramach Koalicji Obywatelskiej desygnowali kandydata na Prezydenta Miasta Zgierza w nadchodzących wyborach samorządowych.
Został nim znany, wieloletni działacz społeczny i samorządowy, radny, były przewodniczący Rady Miasta Zgierza – Andrzej Mięsok.

Andrzej Mięsok to pomysłodawca Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej w Zgierzu, przeciwnik spalarni odpadów niebezpiecznych, zwolennik obniżenia cen za odbiór śmieci i niepodnoszenia opłat za wodę i ścieki. Merytoryczny krytyk obecnych władz miasta.

Koalicja Obywatelska jest inicjatywą mieszkańców Zgierza niezadowolonych z efektów, sposobu i stylu sprawowania władzy przez prezydent Iwonę Wieczorek i jej sojuszników, radnych PiS, SLD, PSL i Klubu Jerzego Sokoła. Jest propozycją zmiany dotychczasowego, opartego na partyjnych aliansach, skostniałego układu władzy i oddaniu jej zwykłym obywatelom.
Jest przedsięwzięciem lokalnym, samorządowym, realizującym ideę społeczeństwa obywatelskiego.
Koalicja Obywatelska to koalicja zwykłych ludzi, dla których dobro Zgierza jest nadrzędnym celem działania w samorządzie lokalnym.

Koalicja Obywatelska

adm dnia Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 1195 Czytań · Drukuj
sokol

Jerzy Sokół radnym niezgodnie z prawem ?

Jerzy Sokół zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym nie powinien pełnić funkcji radnego Rady Miasta Zgierza. Aby być radnym danej gminy trzeba na jej terenie mieszkać, a nie wystarczy być tam zameldowanym. Powszechnie wiadomym jest, że Jerzy Sokół mieszka w Kęblinach, gdzie posiada dom.
W podobnej sprawie Najwyższy Sąd Administracyjny wydał wyrok w sprawie radnego Włoszczowej, zamieszkującego zaledwie metr za granicą gminy, nakazując wygasić mandat. Sąd uznał, że za miejsce stałego pobytu nie uznaje się miejsca zameldowania, ale miejsce, w którym się stale mieszka, spożywa posiłki, nocuje, wypoczywa, przechowuje rzeczy niezbędne do codziennego funkcjonowania, podejmuje gości itd.

Szczytem naiwności Sokoła było zaproszenie do Kęblin TV Centrum, która nagrywała reportaże z cyklu „Jak mieszkają radni”. Radny pokazał cały dom, gdzie gotuje, gdzie śpi, gdzie odpoczywa. Pokazał nawet swoje psy i koty. Na koniec zaś stwierdził, że tutaj nie mieszka, tylko w Zgierzu. Z tej jego wypowiedzi śmiał się cały Zgierz. Jedni twierdzili, że powiedział on kiepski żart primaaprilisowy, inni zaś twierdzili, że nie zrozumiał intencji TV Centrum i zamiast pokazać gdzie mieszka, to pokazał gdzie nie mieszka.
Wydaje się, że radny Jerzy Sokół powinien zostać odwołany ze składu Rady Miasta Zgierza i pozbawiony dotychczas otrzymanych diet. Wielkie zdziwienie i niesmak budzi fakt, że chce ubiegania się o funkcję prezydenta Zgierza (co zapowiadał w TV Centrum).
W związku z powyższym, wniosek na tę chwilę nasuwa się tylko jeden.

adm dnia Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 4264 Czytań · Drukuj
zg

adm dnia Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 868 Czytań · Drukuj
Bankructwo
Zgierz i prezydentura Iwony Wieczorek - na skraju bankructwa

W kampanii wyborczej Iwona Wieczorek obiecywała złote góry, gdy tylko zostanie prezydentem Zgierza. W jej spotach reklamowych dominowało hasło „Wieczorek dla ludzi, poranek dla Zgierza”. Obiecywała, że zmieni miasto na lepsze i obudzi je do życia. Rzeczywistość okazała się okrutna. Nieodpowiedzialnym rządzeniem doprowadziła Zgierz na skraj bankructwa, a jej obietnice okazały się zwykłym kłamstwem.

Cały okres prezydentury Iwony Wieczorek charakteryzuje się: nieprzemyślanymi decyzjami, chaosem, rozrzutnością w wydawaniu publicznych pieniędzy, nieliczeniem się z opinią publiczną, ciągłymi przetasowaniami w Urzędzie Miasta. Należy przypomnieć, że rozpoczęła ona swoje urzędowanie od ogłoszenia, iż w naszym mieście powstanie lotnisko i fabryka koniaków. Zaraz potem spotkała się z ambasadorem Białorusi. Potem było już tylko gorzej.

adm dnia Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 1420 Czytań · Drukuj
dla Zgierza

adm dnia Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 987 Czytań · Drukuj
Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Wykorzystywanie materiałów znajdujących się w Zgierskim Serwisie Informacyjnym po podaniu informacji, że pochodzą ze strony http://www.zgierz.dbv.pl
Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników, które przedstawiają ich prywatne poglądy.
Kontakt e-mail: redakcja.zsi@wp.pl
Copyright © 2008


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl